Meeting attendance

Thursday, 10th March, 2022 2.00 pm, Goldthorpe Town Deal Board

Venue:   THIS MEETING WILL BE HELD VIRTUALLY

Meeting attendance
Attendee Role Attendance Attendance comment
Derek Bramham Community Representative (Voting) Chair Expected
Jeremy Budd NHS Barnsley Clinical Commissioning Group (Voting) Committee Member Expected
Michael Bunting Community Representative (Voting) Committee Member Expected
Colin Buxton Business Representative, Hollygrove (Voting) Committee Member Expected
Councillor Wendy Cain Barnsley Council (Voting) Committee Member Expected
Councillor Dorothy Coates Barnsley Council (Voting) Committee Member Expected
Councillor Neil Danforth Inde Barnsley Council (Voting) Committee Member Expected
Councillor Alan Gardiner LAB Barnsley Council (Voting) Committee Member Expected
Councillor Annette Gollick LAB Barnsley Council (Voting) Committee Member Expected
John Hays Community Representative, Goldthorpe Development Group (Voting) Committee Member Expected
John Healey LAB Member of Parliament, Central Government (Voting) Committee Member Expected
Allan Joyce Business Representative, Balmoral (Voting) Committee Member Expected
Andy Lock Coalfields Regeneration Trust (Voting) Committee Member Expected
Gavin McMurtry Business Representative, ALDI (Voting) Committee Member Expected
Billy Murray Community Representative, Dearne Valley Group Practice (NHS) (Voting) Committee Member Expected
Councillor May Noble LAB Barnsley Council (Voting) Committee Member Expected
Pauline Phillips Community Representative (Voting) Committee Member Expected
Matthew Stephens Barnsley and Rotherham Chamber of Commerce (Voting) Committee Member Expected
John Twigg Business Representative, Twiggs Grounds Maintenance (Voting) Committee Member Expected
Rachael Allington Barnsley Council (Non Voting) Committee Member Expected
Sarah Cartwright Barnsley Council (Non Voting) Committee Member Expected
Paul Clifford Barnsley Council (Non Voting) Committee Member Expected
Michael Cotton Barnsley Council (Non-Voting) Officer Expected
Claire Dawson Barnsley Council (Non Voting) Committee Member Expected
Jennefer Holmes Sheffield City Region (Non Voting) Spokesperson Expected
Elizabeth Steel Barnsley Council (Non Voting) Secretary Expected
Lynsey Law Barnsley Council (Non Voting) Secretary Expected
Jess Whiting Barnsley Council (Non Voting) Secretary Expected
Rebecca Gamble Public Expected