Committee attendance

Full Council, 3 meetings
Member Attendances
Councillor Clive Pickering 2
Councillor Hannah Kitching 2
Councillor Janine Bowler 3
Councillor Neil Wright 3
Councillor Jo Newing 2
Councillor Trevor Cave 3
Councillor Trevor Smith 2
Councillor Pauline McCarthy 3
Councillor Andrew Gillis 3
Councillor Anita Cherryholme 2
Councillor Alan Gardiner 0
Councillor Steve Hunt 3
Councillor David Greenhough 2
Councillor Jake Lodge 3
Councillor Peter Fielding 2
Councillor Victoria Felton 0
Councillor Brenda Eastwood 2
Councillor Neil Danforth 3
Councillor Tim Shepherd 2
Councillor Sir Stephen Houghton CBE 3
Councillor Roy Bowser 3
Councillor Wendy Cain 2
Councillor Dorothy Coates 3
Councillor Mat Crisp 3
Councillor Karen Dyson 1
Councillor James Higginbottom 3
Councillor Mandy Lowe-Flello 2
Councillor Kevin Osborne 3
Councillor Pooja Ramchandani 2
Councillor Summer Risebury 2
Councillor Chris Wray 3
Councillor Jim Andrews BEM 2
Councillor Charlie Wraith MBE 3
Councillor Robert Barnard 2
Councillor John Wilson 2
Councillor Margaret Bruff 1
Councillor Sarah Tattersall 3
Councillor Mick Stowe 2
Councillor Alice Cave 3
Councillor Harry Spence 0
Councillor Tim Cheetham 1
Councillor John Clarke JP 2
Councillor Ken Richardson Msc 3
Councillor Jenny Platts 3
Councillor Martin Dyson 1
Councillor May Noble 3
Councillor Jeff Ennis OBE 2
Councillor Robin Franklin 3
Councillor Robert Frost 2
Councillor Kath Mitchell 1
Councillor Steve Green 3
Councillor Pauline Markham 2
Councillor Caroline Makinson 3
Councillor Paul Hand-Davis 2
Councillor Joe Hayward 2
Councillor Dave Leech 3
Councillor Dorothy Higginbottom 2
Councillor Chris Lamb 3
Councillor Sharon Howard 2
Councillor Kevin Williams 3
Councillor Annette Gollick 2
Councillor Phillip Lofts 3
Councillor Nicola Sumner 2
General Licensing Regulatory Board, 4 meetings
Member Attendances
Councillor Jo Newing 1
Councillor Anita Cherryholme 1
Councillor Steve Hunt 4
Councillor David Greenhough 2
Councillor Jake Lodge 4
Councillor Brenda Eastwood 3
Councillor Neil Danforth 4
Councillor Tim Shepherd 3
Councillor Roy Bowser 4
Councillor Karen Dyson 1
Councillor James Higginbottom 3
Councillor Kevin Osborne 3
Councillor Pooja Ramchandani 1
Councillor Chris Wray 1
Councillor Charlie Wraith MBE 4
Councillor John Wilson 1
Councillor Margaret Bruff 4
Councillor Sarah Tattersall 4
Councillor Mick Stowe 0
Councillor Alice Cave 0
Councillor Harry Spence 2
Councillor John Clarke JP 4
Councillor Robin Franklin 3
Councillor Steve Green 3
Councillor Pauline Markham 2
Councillor Nicola Sumner 2
General Licensing Regulatory Board Panel, 3 meetings
Member Attendances
Councillor Tim Shepherd 1
Councillor Kevin Osborne 1
Councillor Chris Wray 2
Councillor Sarah Tattersall 1
Councillor John Clarke JP 1
Councillor Steve Green 2
South Area Council, 3 meetings
Member Attendances
Councillor Trevor Smith 3
Councillor Brenda Eastwood 3
Councillor Tim Shepherd 3
Councillor James Higginbottom 3
Councillor Kevin Osborne 3
Councillor Jim Andrews BEM 3
Councillor Mick Stowe 2
Councillor Robin Franklin 3
Councillor Robert Frost 3
Councillor Pauline Markham 3
Councillor Chris Lamb 2
Councillor Nicola Sumner 1
Statutory Licensing Regulatory Board, 2 meetings
Member Attendances
Councillor Jo Newing 0
Councillor Anita Cherryholme 0
Councillor Steve Hunt 1
Councillor David Greenhough 0
Councillor Neil Danforth 1
Councillor Tim Shepherd 1
Councillor Roy Bowser 1
Councillor Karen Dyson 1
Councillor Kevin Osborne 1
Councillor Charlie Wraith MBE 1
Councillor John Wilson 0
Councillor Sarah Tattersall 1
Councillor John Clarke JP 1
Councillor Steve Green 0
Councillor Pauline Markham 1